KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15243006
nr 1524 3006
Chizuko Yoshida
(1924-2017), Japan
Träsnitt, "Fjärilsdans", Komposition med fjärilar. Signerad, numrerad 75/100, daterad 1981. Bildmått: 55x41 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm
Chizuko Yoshida, japansk modernistisk konstnär född 1924, död 2017 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 februari 2023
kl 19:02:21
27/2 18:27:09
Chizuko Yoshida
Läs mer om Chizuko Yoshida